Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bacaktaki toplardamarların genetik faktörler ile uzun süre ayakta kalmaya bağlı olarak oluşan varis; ağrı ve karıncalanma gibi şikayetlere neden olur. Yapılan ultrasonografi ile damardaki kaçaklar tespit edilerek varisler işaretlenir. Ameliyatsız varis tedavisi, hasta uyutulmadan ve narkoz uygulaması yapılmadan, venablock yöntemi ile yapılır. Toplardamarın bloklanarak kapatılması ile varisler sönümlenerek kaybolur. Venablock tedavisi ile belirgin varisler ortadan kaldırıldıktan sonra, kalan küçük varisler için köpük tedavisi yapılır.

blankVenablock yöntemi ile gerçekleştirilen ameliyatsız varis tedavisi, hastaların hem acı duymadan hem de narkozun olumsuz etkilerine maruz kalmadan varislerden kurtulmasını sağlar. Kalp ve damar cerrahisi uzmanları tarafından yapılan ameliyatsız varis tedavisinde, vücuttaki varisler tamamen yok edilir. Venablock yöntemi ile belirgin varisler ortadan kaldırıldıktan sonra, kılcal damarlardaki varisler köpük tedavisi ile yok edilir.

Ameliyatsız varis tedavisinden sonra hasta aynı gün taburcu edilir ve günlük yaşamına devam edebilir. Venablock yöntemi ile yapılan varis tedavi, hastalarda yan etkilere neden olmaz.